Nad zalewem na Borkach zakończył się właśnie wakacyjny cykl imprez "Wczuj się w wakacyjny klimat" organizowany przez miasto i Wodociągi Miejskie w ramach realizacji projektu LIFE „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i środków krajowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Począwszy od 23 czerwca w każdy weekend wakacji dwa razy dziennie mieszkańcy Radomia mogli korzystać z licznych bezpłatnych sportowych zajęć, takich jak: joga, zumba, zdrowy kręgosłup, tabata, trampoliny, interwały, które przez całe wakacje prowadzili licencjonowani instruktorzy. Dla wszystkich uczestników dostępna była darmowa woda, a temperaturę ciała skutecznie obniżały wodne kurtyny.

Zdjecie z 1 wrzesnia Borki

Ponadto na dzieci czekały dodatkowe atrakcje. Wśród nich: malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, malowanie na streczu, gry i zabawy, bańki XXL, kolorowe warkoczyki, bajkowe tatuaże, zajęcia taneczne i ogólnorozwojowe dla dzieci, konkursy z nagrodami.

Ten wyjątkowo aktywny cykl imprez, propagujący zdrowy styl życia, cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co weekend przez całe wakacje mieszkańcy naszego miasta aktywnie i licznie, często całymi rodzinami, spędzali czas na świeżym powietrzu, korzystając z bezpłatnych zajęć sportowych i wielu innych przygotowanych atrakcji nad zalewem na Borkach. Wiele osób odwiedziło też punkt informacyjny o programie LIFE, dowiadując się więcej o realizacji projektu i o zagadnieniach związanych z adaptacją do zmian klimatu, co wskazuje na duże i rosnące zainteresowanie mieszkańców tą tematyką.

Zdjecie z 1 wrzesnia Borki 2

Zgodnie z charakterem cyklu imprez, również ostatni weekend wakacji zakończył się na sportowo. W niedzielę 1 września wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić ostatnią niedzielę wakacji w mieście mogli uczestniczyć jeszcze w maratonach fitness w 4 strefach (Mentalnej, Fitness, JumpIT oraz Animacji dla dzieci) oraz spróbować treningu w pianie – specjalnej atrakcji dostępnej po raz pierwszy w Radomiu. Był to również ostatni dzień realizowanego cyklu spotkań nad zalewem na Borkach.