Nad zalewem na Borkach rozpoczął się wakacyjny cykl imprez "Wczuj się w wakacyjny klimat" organizowanych przez miasto i Wodociągi Miejskie w ramach realizacji projektu LIFE „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Zajęcia sportowe aktywizujące radomian i propagujące zdrowy styl życia przez całe wakacje będą prowadzić licencjonowali instruktorzy, a wśród nich mistrzyni świta fitness, Sylwia Socha. Wydarzenia organizowane w ramach cyklu "Wczuj się w klimat" rozpoczynać się będą w każdą sobotę i niedzielę wakacji w godz. 9:30-10.30 i 16:00-17.30.

 

Także dla dzieci przygotowane zostały liczne atrakcje. Wśród nich gry i zabawy, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, malowanie na streczu, bańki XXL, kolorowe warkoczyki, bajkowe tatuaże, zajęcia taneczne i ogólnorozwojowe dla dzieci, konkursy z nagrodami.

 

W trakcie zajęć sportowych czynny będzie punkt informacyjny projektu LIFE, w którym każdy będzie mógł się dowiedzieć o realizacji projektu i o zagadnieniach związanych z adaptacją do zmian klimatu.