W dniu 7 grudnia 2016 r. w Radomiu w siedzibie Wodociągów Miejskich Spółka z o.o. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju z Warszawy w ramach realizowanego Projektu KLIMAPOLKA we współpracy z Wodociągami Miejskimi w Radomiu.

W warsztatach wzięło udział trzydzieści osiem osób, w tym właściciele i pracownicy firm prywatnych, pracownicy wyższych uczelni, przedstawiciele administracji gminnej, powiatowej , wojewódzkiej, pracownicy Spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Naczelnej Organizacji Technicznej, Stowarzyszenia Polskich Energetyków, Stowarzyszenia Promocji Energetyki, Centrum Edukacji Ekologicznej, itd.
Warsztaty zostały rozpoczęte powitaniem zaproszonych gości w imieniu Zarządu Spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu przez Jerzy G. Frączek, po czym przeprowadzone zostały kolejne prezentacje, przez następujące osoby:

 

  • Pani Agata Golec – InE z Warszawy,
  • Pan dr Andrzej Kassenberg – InE z Warszawy,
  • Pani Katarzyna Jankowska Koordynator Projektu LIFERADOMKLIMA-PL – UM z Radomia,
  • Pan Maciej Dadun Wydział Energetyki Miejskiej – Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy,
  • Pan Adam Krupski FUH „DESERV” , Kleszczów .

 

Przeprowadzone prezentacje w ramach Programu warsztatów, wzbudziły wśród ich uczestników bardzo duże zainteresowanie, co potwierdziły licznie zadawane pytania i tworząca się przy tym dyskusja merytoryczna, zarówno podczas prezentacji, jak i podczas podsumowania warsztatów.